Taharet Musluğu Tamiri | Taharet Musluğu Değiştirme

Klozetlerde kullanılan taharet musluğu tamiri ve aslında daha kolayı olan taharet musluğu değiştirme ile ilgili bilgilendirme yapmak istiyoruz. Taharet musluğu eğer iyi bir plan yapıldıysa klozetin sağ tarafında yer alan küçük boyutta vana tipinde bir musluktur. Özellikle klozetler için tasarlanmış olan ve çok fazla aç-kapa yapıldığından dolayı sıklıkla kullanılamaz duruma gelir ve taharet musluğu su kaçırıyor olur. Bu durum daha çok kalitesiz taharet musluklarında olur ve değiştirilme ihtiyacı duyulur.

Klozetlerde kullanılan bu taharet muslukları çok uygun fiyatlıdır ve bundan dolayıda klozet taharet musluğu tamiri değilde yeni bir tane alıp değiştirmek çok daha doğru ve pratik bir yöntemdir. Taharet musluğu montajı oldukça basittir. Bu nedenle herhangi bir tesisatçı desteği almadan taharet musluğu değiştirme işlemini kendiniz kolayca yapabilirsiniz.

Taharet Musluğu Değiştirme

Taharet Musluğu Nasıl Değiştirilir?

Taharet musluğu su kaçırıyor ve değiştirmek istiyorsanız bunun için gerekli olan tek şey İngiliz anahtarıdır. Değiştirilecek olan yeni bir taharet musluğuna ihtiyacınız olacak ve son olarak teflon bandını da almış olun. Taharet musluğu montajına başlamadan hemen önce ana vanayı kapatmayı unutmayın. Taharet musluğuna bağlı olan fleksi boruyu İngiliz anahtarını kullanarak sökünüz. Daha sonra yine anahtar ile taharet musluğunu yerinden çıkarın.

taharet-muslugu-tamiri-degistirme

Yeni almış olduğunuz taharet musluğunun vidalı olan bölümüne teflon bandı yeterince sardıktan sonra, ilk önce elinizle duvardaki yerine döndürerek sıkın, anahtar kullanarak biraz daha sıkın. Musluğun doğru şekilde durduğundan emin olduğunuzda sıkma işlemini bitirin. Artık en son yapacağınız şey, fleksi spiral boruyu önceki gibi bağlamak. Bu sıralamayı takip ettiğinizde taharet musluğu değiştirme veya taharet musluğu montajı işlemini yapmış olursunuz. Vanayı açarak sızdırma olmadığından mutlaka emin olunuz.

 

Klozet Kapağı Nasıl Takılır? | Klozet Kapağı Nasıl Sökülür? başlıklı bilgilendirmemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

YORUMLAR “Taharet Musluğu Tamiri | Taharet Musluğu Değiştirme”

  1. Merhabalar bende artema taharet musluğu var arızalı su kaçırıyor. Sökmek istedim sokemiyorum videolar daki musluklara pek benzemiyor yuvarlak kafası var küçük bi çıkıntı var vidalı onu döktüm ama musluk çıkmıyor bi tarif ederseniz sevinirim kolay gelsin tşk .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WhatsApp chat