Tesisat Yıkama

tesisat-yikamaTesisat boruları için tesisat yıkama işlemlerini yaptırmak tesisatlarınız için çok sağlıklı olmaktadır ve uzun süre temiz bir tesisata sahip olmak için çok önemlidir. Oturduğunuz veya çalıştığınız yerin ana kanal borusunun yatay hatları ne kadar uzunsa sorun çıkma ihtimalide o kadar yüksek olmaktadır. Tesisatta pimaş yıkama çalışmasının ne gibi durumlardan dolayı yapılması gerektiğini önemli noktalara değinerek paylaşacağız.

Tesisat Yıkama Makinesi ile Hangi Durumlarda Tesisat Yıkanır?

Tesisatlarda zaman içerisinde ortaya çıkan yağlanma, kireçlenme ve bazı cisimlerin neden olduğu tıkanıklıklar baş gösterebiliyor. Eskiden tuvalet veya lavabo  tıkanıklıklarında dairenizin büyük bir kısmı kırılmadan sorun çözülmüyordu. Günümüzde ise kırıp dökme işlerini bitiren, teknolojinin sonucu olan tesisat yıkama makinesi ile daireniz inşaat alanına çevrilmeden ekonomik olarak gider temizleme işlemleri firmamız tarafından yapılmaktadır. Birde pimaş daralması gibi bir durum vardır. Bu aniden olan bir daralma değildir, senelerce tesisat giderine atılan maddelerin pimaş içini çevreleyip tutunmasıyla büyüyerek oluşan bir daralmadır. Daralan pimaş boruda artık geçiş sağlanamadığından pimaş tıkanıklığı oluşmuş olur. En çok karşımıza çıkan daralma mutfak lavabo pimaşlarında yemek artıkları ve yağlar ile ortaya çıkanlardır.

Pimaş Yıkama Çalışması Nasıl Yapılır?

kanalizasyon-temizlemePimaş yıkama makinesi yardımıyla yüksek basınçlı su verilerek pimaştaki birikintiler temizlenmektedir. Pimaşları ilk günkü gibi tertemiz yapan bu makine ile tesisatınızdaki pimaşları değiştirmekten kurtulmuş ve büyük bir masrafın önüne geçmiş oluyorsunuz. Kullanmış olduğumuz bu makine 150 bar seviyesine kadar verebildiği basınç sayesinde pimaşları yıkamak için oldukça etkili. Ayrıca farklı tıkanıklıklara göre farklı şekillerde kullanılarak, bize pimaştaki duruma göre işlem yapma olanağı veriyor. Mutfak pimaşlarındaki tıkanıklıklarda basınçlı su ile pimaş temizleme işlemi dönen başlıklar sayesinde yapılıyor. Suyun uygulamış olduğu basınçtan yararlanılarak dönen uçlar, suyu tesisat içerisinde hareket ettirerek her yere çarpmasını sağlar ve bu şekilde yağ kalıntılarından kurtulmuş olunur. Tıkanan atık su pimaş borularını da açan atık su pimaş yıkama makinesinin yüksek basınç etkisiyle açamadığı hiç bir tıkanıklık yoktur. Tesisat için kullanılan pimaş açma robotu gider tıkanıklığı açılır ama robot giderden çekildiğinde cisimler bir kez daha tıkanıklığı neden olabilir. Böyle bir durumda tesisat yıkama makinesi kullanılarak cisimlerin tümü püskürtülmeli ki bir kez daha tıkanma yaşanmasın. Daha çok yeni inşaatlarda kullanılan malzemelerden artan çeşitli atıklar gidere döküldüğünden yeni inşaatlarda bu durum sıklıkla ortaya çıkmaktadır. Böyle durumlarda basınçlı su ile tesisat temizliği işlemi yapma olanağımız var. Böyle bir olanağımız olmasaydı yeni bir yapıda olsa büyük bir tadilata tekrar başlamak gerekebilirdi.

Tesisat Yıkama Fiyatları

Tesisat yıkama fiyatları tesisatın durumuna, büyüklüğüne ve yıkama nedenine göre değişkenlik göstermektedir. Ortalama fiyatlar tabiki olmaktadır fakat standart bir fiyatlandırma yapılırsa bu durum müşterilerilerimizin küçük bir tesisat yıkaması için daha fazla ödeme yapmalarına neden olacağından, telefonda da olsa mümkün olduğunca pimaş yıkama çalışması yapılacak yer hakkında bilgi alınır ve doğru fiyatlandırma yapılır.

Gider Temizleme İşlemi Ne Sıklıkla Yapılmalıdır? Faydaları Nelerdir?

Gider temizleme işlemi 4 veya 5 yılda bir yaptırılmalıdır. Sadece bir sorun olduğunda değilde oluşabilecek sorunlarına önüne geçebilmek adına, bakım yaptırılır gibi yaptırılmalıdır. Gider temizleme işlemi yaptırıldığında kanalizasyon boruları ile yaşadığımız daireye ulaşan kötü kokular yok edilmiş olur. Giderdeki mikroplar ve çeşitli canlılar ortadan kaldırılmış olur. Temizleme yapılan pimaşların içi yeni gibi temiz bir duruma gelir. Tesisat yıkama hizmetimizden faydalanarak, tesisat temizleme ve pimaş yıkama işlemlerini yaptırmak için bizleri arayabilirsiniz.

 

Pis Su Tesisatı başlıklı bilgilendirmemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

2 yorum yapıldı “Tesisat Yıkama”

  1. Merhaba, bizim apartmanda sürekli farklı dairelerde tıkanıklıklar oluyor. Artık yanlış kullanımdan dolayımı yoksa tesisatta daralma olduğundan dolayımı bilmiyorum. Benim sormak istediğim tüm apartmanda pimaş yıkama işi yapılsa bu durumdan kurtulurmuyuz?

    1. Merhaba Teslim bey, Tüm apartmandaki tesisat sistemini kameralı cihazlarımızla görüntüledikten sonra net bir şey söyleyebiliriz. Eğer yanlış kullanımdan dolayı giderlere atılan malzemeler yüzünden bir tıkanma var ise tesisat yıkama işlemi ile bu tıkanıklıktan kurtulabilirsiniz, fakat sonrasında herkes kullanıma dikkat etmelidir. Eğer pimaşlarda daralma yada farklı durumlardan dolayı oluşan tıkanıklar söz konusu ise buna göre özel bir çalışma planı çıkarıp çözüme kavuşturabiliriz. Bizi aradığınız anda hızlı bir şekilde adresinize ulaşıp çalışmalara başlayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WhatsApp chat