Lavabo Tıkanıklığı Açma


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u7160564/metrotesisat.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

lavabo-tikanikligi-acmakLavabo tıkanıklığı açma hizmetini uzman tesisatçılardan almanız için artık hiçbir engeliniz kalmadı. Lavabo tıkanıklığı açma hizmetleri vermekte olan tesisat firmamız bu alanda kırmadan garantili çalışmalar yapmaktadır. Alanında uzman firmamız, sektör lideri konumuna gelmiştir ve geniş hizmet ağı sayesinde tüm tıkalı lavaboların imdadına yetişmektedir. Marketlerde satılan lavabo açıcı kimyasallar yanlış ve sık kullanım sonucu lavabo giderlerine zarar vermektedir. Yüksek oranda sodyum hidroksit içeriğine sahip kimyasalları lavabo giderlerinizde kullanıp tesisatınızda büyük hasarlar oluşturmayın. Basit tıkanıklıklar açılıyor gibi gözükse de, borularınız zaman içerisinde aşınacaktır. Bazı tıkanıklıklar ise, basit açıcılarla halledilemez. Çok basit lavabo tıkanıklıklarında etkili olsa da bazen öyle tıkanıklıklar olmaktadır ki müşterilerimiz son çare olarak bizleri aramaktadırlar. Tecrübelerimizi, kaliteli hizmetimizi ve sektör bilgimizi siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. Edindiğimiz tecrübeler ve yaptığımız araştırmalar sonucunda küçük problemleri büyümeden önce aşabilmek adına, bu yazımızda lavabo tıkanıklığına neden olan bazı durum ve vakaları paylaşarak, tüm sorulara açıklık getirmek istiyoruz.

Lavabo Neden Tıkanır?

 • Lavabo giderlerine kaçarak topak hâline gelen saçlar
 • Lavabolara dökülen ve yanlış kullanılan lavabo açıcılar
 • Lavabolara kaçan küçük tokaların giderde takılması

Bu gibi durumlarda lavabo tıkanıklığı sıkça olmaktadır.

Lavabo Açıcı Kullanılmalı mı?

Mutfaklardaki ve banyolardaki lavabolarda oluşan tıkanıklıklarda sık sık başvurulan uygulamalardan biridir lavabo açıcıların kullanılması. Bazı kişiler oluşan tuvalet tıkanıklığı gibi durumlarda da lavabo açıcı kullanmaktadır. Peki, bunu yapmak doğru mu?

Bu konularda profesyonel olan metro tesisat firmamız, bu tarz kimyasal maddelerin sık sık ve bilinçsizce kullanılmasını tavsiye etmiyor . Lavabo açıcı kimyasallar, sıcak su ile bir araya geldiğinde yüksek sıcaklık açığa çıkar ve asit ile tıkanıklığa neden veren cisimleri eriterek yok etmeye odaklanır. Bundan dolayı, lavabo giderlerindeki pimaş boruları da ister istemez eritebilmektedir. Aslında çok basit bir tıkanıklık sorununu en az maliyetle ortadan kaldırmaya çalışırken, daha fazla maliyetler çıkarabilecek bir duruma dönüştürebilirsiniz. Gider borularını tekrardan onarmak veya yenilemek gerekebilir ve bu da yüksek tutarlar harcamak zorunda kalmanıza neden olabilmektedir.

En Temel Lavabo Tıkanıklık Nedeni ve Çözümü

En Temel lavabo tıkanıklık nedeni: Gider içerisinde biriken, temizlenmeyen, özellikle atılan saçların zaman geçtikçe topak haline gelerek lavabo giderini tıkamasıdır.

Saçlarınızı hijyenik nedenlerden ötürü lavabo içerisine tarıyor olabilirsiniz. Bu durumda, üstüne su akıtarak tüm saçların gidere kaçmasına neden olmayınız. Tarama işleminiz bittikten sonra ufak bir kağıt parçasıyla saçları toplayarak tuvalet çöpünüze atınız. Saç ve kıllar eğer giderde birikmeye başlarsa, bir süre sonra yumak haline gelecektir. Oluşan bu ağsı yumak, sabun köpüğü, çeşitli kirler gibi maddeleri tutarak katı bir tıkaç oluşturur. Giderden serbest biçimde akmayan sular birikim yaparak, kötü koku ve küfe neden olacaktır.

Lavabo tıkanıklığı açma ile ilgili acil yardıma ihtiyacınız varsa, firmamız bu konuda üstün kaliteli hizmetlerini tarafınıza sunmaktadır. Bu alanda yılların deneyimiyle uzmanlaşarak hizmet vermiş olan firmamız tecrübeli tesisatçılarla yardıma hazır. Üstelik yalnızca lavabo tıkanıklığı değil aynı zamanda tuvalet, duşakabin, banyo, balkon ve bahçe giderlerinde yaşayacağınız herhangi bir tıkanıklık sorununa karşı da size vereceğimiz tavsiyeler doğrultusunda hareket ederek sorununuzu minimize edebileceğinizi söylemek istiyoruz. Su tesisatları zaman zaman insanların başına dert olarak sorunlar çıkarmaktadır. Bu sorunlar bazı zamanlarda tıkanıklık olarak bazı zamanlardaysa boruların eskiyip ömrünü tamamlamasından ötürü sızıntı olarak ortaya çıkmıştır. Lavabo tıkanıklığı açma eylemine de özellikle bayanlar oldukça alışkındır. Zamanlarının büyük bir bölümünü mutfakta geçirmeye alışkın olduklarından lavabo açma pompası veya kimyasallarla lavabo tıkanıklığı açma işlerine girişmektedirler. İşte bu gibi konularda yapacağımız tavsiyelerden önce bu tavsiyelerin geçici çözümlerden ibaret olduğunu hatırlatmak uygun olacaktır. Kalıcı çözümler için firmamızı arayarak bize ulaşmanız daha faydalı olacaktır.

Lavabo Tıkanıklığı Sorunlarına Karşı Nasıl Çözümler Üretebiliriz?

Lavabo tıkanıklığı açma sorunu başta olmak üzere tesisatlardaki tıkanıklık ve sızıntı sorunları herkesin canını sıkabilecek sorunlardır. Öyleyse bu sorunları dikkatle irdeleyelim:

 • Öncelikle lavabonuzu tıkayabilecek maddelere karşı önlemler alın. Mesela mutfak lavabonuzun veya duşakabininizin gideri için süzgeç benzeri bir araç alabilirsiniz. Bu süzgeç sayesinde tıkanıklık sorununu kafanıza takmamış ve lavabo tıkanıklığı açma arayışına önemli bir durum olmadıkça girmemiş olursunuz.
 • Bu önleme rağmen yine de tıkanıklık sorunu devam ediyorsa bu aşamada yeni bir yöntem belirleyin. Mesela tıkanıklık lavabonuzda ise gideri zorlamayın. Bırakın birikmiş su yavaşça aksın. Devamında lavabo açmakta kullanılan ürünlerle lavabonuzu eski haline döndürebilirsiniz. Fakat kullanımı konusunda dikkat etmelisiniz ve sık sık kullanmamalısınız. Aksi taktirde lavabo giderlerinize zarar verebilirsin.

Tüm bunların dışında lavabo tıkanıklıklarını açabilecek durumda değilseniz sorununuz daha fazla büyümeden mutlaka bizi aramanızı tavsiye ederiz.

Yukarıda bahsettiğimiz durumlarda yapacağınız şey soğukkanlı davranarak bahsettiğimiz adımları takip etmek. Şunu bilin ki pek çok insan lavabo tıkanıklığı ile ilgili problemler yaşamıştır ve yaşamaktadır. Bu durum sadece evlerle de sınırlı kalmamaktadır. Bugüne dek pek çok işletme bizi arayarak yardımımıza başvurmuştur. Bu nedenle lavabo tıkanıklığı açma sorununda siz de bizi ne zaman isterseniz arayıp yardım isteyebilirsiniz.

 

Tuvalet Tıkanıklığı Açma başlıklı bilgilendirmemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

4 yorum yapıldı “Lavabo Tıkanıklığı Açma”

 1. Neredeyse her hafta lavabo giderinde tıkanıklık oluyor ve maalesef lavabo çok kötü bir şekilde taşıyor. Lavaboyu da çok dikkatli kullanmama rağmen böyle bir tıkanıklık sorunuyla karşılaşıyorum. Acaba üst komşudan kaynaklı bir durum olabilir mi? Lavabo tıkanıklığı açma işlemini garantili bir şekilde yapmak için kırılıp baştan çalışmamı yaptırmak gerekiyor. Kolay bir yolu var mıdır?

  1. Öncelikle merhaba Ayla Hanım,
   Eğer kullandığınız lavabo bu sıklıkta tıkanıyorsa apartmanınızın kanalizasyon giderine bağlanan bölümlerinden kaynaklı bir tıkanıklık sorunu oluşmuş olabilir, ilk önce tesisat firmamızı arayıp hizmet kaydı açtırabilirsiniz. Tesisatçılarımız robot cihazlar kullanarak lavabo giderlerde görüntüleme yapar ve lavabo tıkanıklığına neden olan problemi saptar, son olarak uygun olan çalışma yapılır. lavabolarda oluşan tıkanıklık durumlarında kesinlikle lavabonuz veya giderler kırılmaz.

 2. Merhaba, bir kaç tesisat sitesinde 69 TL, 79 TL gibi farklı ücretler gördüm, neden bu şekilde uygun ücretlere bu işi yapıyorlar? Sizin verdiğiniz fiyat nedir? Bu şekilde fiyatlar veren tesisatçılara güvenip çağırmak ne kadar doğru bilmiyorum, size baktığımda siteniz ve duyurularınız profesyonel görünüyor. Sorularıma yanıt verebilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Merhaba Fatma Hanım, öncelikle böyle önemli bir soruyu bizlere sormuş olduğunuz için sizlere teşekkür ederiz, fiyat yazmış olan tesisat sitelerinin bir tek amacı vardır o da müşteri kazanmak ama maalesef tek seferlik. Tek seferli diyoruz, çünkü şundan eminiz ki, o müşteri bir daha o kişi veya kurumları bir daha aramayacak. Bu gibi servisleri fiyatı uygun diye tercih ettiğiniz zaman göreceksiniz ki bir tek işlem yaparak lavabo tıkanıklığını derinlemesine açmazlar, oysa ki birden fazla cihazla birden fazla işlem yapılması gerekmektedir. Yazmış oldukları ücretlerden daha fazlasını isterler ve olur olmaz bölgelerde problemler gördüklerini söyleyerek ek ücretler talep ederler. Bizim çalışmalarımızda ise verdiğimiz fiyatlar tıkanıklığın boyutuna ve yapılan çalışmanın durumuna göre değişmektedir. Ayrıca adil bir fiyatlandırma ile garantili olarak tıkanıklıklar açılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WhatsApp chat