Damlayan Musluk Tamiri | Musluk Contası Nasıl Değiştirilir?

damlayan-musluk-tamiri-musluk-contasi-nasil-degistirilirDamlayan musluk tamiri nasıl yapılır? Musluk contası nasıl değiştirilir? Tüm bunları merak ediyorsanız firmamızın bu paylaşımını sonuna kadar okumanızı ve pratik uygulamaları sırasıyla yapmanızı tavsiye ediyoruz. Sizler için derlemiş olduğumuz bu kolay yöntemler sayesinde damlatan musluk tamiri işlemini kendiniz herhangi bir desteğe gerek duymadan ve masraf yapmadan yapabilirsiniz. Bunun için sizlere musluk contası değiştirme işlemini anlatacağız. Musluğunuzun kapağında bulunan conta, yerine tam olarak oturmamış olabilir, yıpranmış, eskimiş veya uzun bir süre değiştirilmemiş olabilir ve bu gibi durumlardan dolayı musluk su damlatıyor olabilir. Contayı değiştirdiğinizde hem musluk bataryasının uzun ömürlü kullanılmasını sağlarsınız hem de sudan tasarruf etmiş olursunuz. Anlatacağımız yöntemi uyguladığınızda emin olun en fazla yarım saatte işinizi bitirmiş olacaksınız. Musluk batarya tamiri işlemine geçmeden önce mutlaka dairenizin genel vanasını ve tamir işlemini yapacağınız musluğun altındaki vanayı kapatın. Vanaları kapattıktan sonra musluğu sonuna kadar açın ve içinde kalan suyu tamamen boşaltmış olun.

Musluk Contası Nasıl Değiştirilir? | Musluk Tamiri Nasıl Yapılır?

  • Musluğun başlığında bulunan kapakları çıkartın. (Düz tornavida yardımıyla musluğun başlığında yer alan kapakları çıkartın ve musluğun başlığında yer alan vidaları yıldız tornavida kullanarak gevşetin. Bu işlemi yaptıktan sonra musluk başlığını çıkartın.)
  • Salmastrayı çıkartın. (Salmastrayı 17 no.lu çift ağızlı anahtar kullanarak musluktan çıkartın.)
  • Contayı çıkartın. (Salmastra yer alan yıpranmış contayı düz tornavida kullanarak çıkartın.)
  • Yeni contayı takın. (Yeni contayı salmastra üstüne dikkatlice takın. Sonrasında çıkartmış olduğunuz salmastrayı musluk gövdesine takın. Bundan sonrada 17 no.lu çift ağıza sahip olan anahtar yardımıyla salmastrayı sıkın.)
  • Musluk başlığını takın. (Musluk başlığını taktıktan sonra, musluğun başlığına, gevşetilen vidaları yıldız tornavida kullanarak sıkın ve başlığı musluğa sabit duruma getirin.)
  • Musluk başlığının kapağını takın. (Vida sıkma işlemini yaptıktan sonra musluğun başlık kapağını takın.)
Sizde damlayan musluk batarya tamiri konusunda bahsettiğimiz damlayan musluk contası değiştirme aşamalarını sırasıyla takip ederek musluğunuzun tamirini kendiniz yapabilirsiniz. 

Tıkanan Tuvalet Nasıl Açılır? Tuvalet Neden Tıkanır? başlıklı bilgilendirmemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now ButtonHemen Ara | Metro Tesisat
WhatsApp chat