Evde Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Evde su kaçağı nasıl bulunur sorusu su kaçağı sorunu ile karşılaşanların tarafımıza sıkça sordukları sorulardan biridir. İlk önce evde su kaçağı belirtileri nelerdir kısaca bahsetmek istiyoruz. Tavanın sararması, küf oluşumu, duvarlarda su damlası oluşması ve duvardaki boya katmanının kabarması su kaçağı belirtileri arasında olup en çok karşılaşılanları arasında yer alır. Böyle bir durumda yapılabilecek en doğru şey bu konuda iyi olan bir firmadan profesyonel destek almaktır.

Teknolojik Yöntemlerle Evde Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Sızıntının yerini tespit edebilmek için özel olarak üretilmiş dinleme cihazlarıyla kırma işlemini yapmadan önce duvarlarınızı dinleyerek tespit işlemini yapıyoruz.  Bu sayede gereksiz yere evinizdeki tüm fayanslarınızı kırmak yerine sadece sorun olan kısmı açarak çok kısa bir sürede ve az bir zararla sorunun kaynağına ulaşmış oluyoruz. Kaçağın tam yeri noktasal olarak belirlendikten sonra uzman ekiplerimiz üstün kaliteli malzemeler kullanarak hasar gören borularınızı yeni ve daha dayanıklı borularla değiştiriyorlar. Bu şekilde kolay bir çözüm elde edilmiş oluyor.

Evde Su Kaçağı Nasıl Olur?

Evde su kaçağı nasıl olur? Evde su kaçağı olma nedenleri nelerdir? Bu nedenlerden başlıcalarını şu şekilde sıralayabiliriz.
  • Su tesisat sisteminde bulunan pimaş boruların eskimiş olması
  • Pimaş boruların herhangi bir bölümünde çatlaklar oluşması
  • Pimaş boruların bağlantı bölümlerinde zamanla aşınmalar olması
Evde su kaçağı ile karşılaştıysanız ve evde su kaçağı nasıl bulunur merak ediyorsanız, bu konuda bilgili ve oldukça tecrübeli bir firmadan yardım almanızı öneririz. Önceden mahalle tesisatçıları çağırılırdı ve ev resmen inşaat alanına çevirilirdi. Tesisatın geçtiği yerlerin büyük bir bölümü baştan başa kırılırdı ve bu şekilde evde su kaçağı bulma işlemi yapılırdı. Oysa günümüzde teknolojiyi takip eden uzman ekiplerimiz evde su kaçağı nasıl bulunur ne tür yöntemler uygulanır çok iyi biliyorlar. Eğer su kaçağı gibi bir sorunla karşı karşıyaysanız bizimle iletişim kurmaktan hiç çekinmeyin. Memnuniyetle ve uygun fiyatlarla sizlere yardımcı olmaya hazırız. Çalışma öncesinde bizleri arayarak firmamız tarafından ayrıntılı olarak evde su kaçağı nasıl bulunur öğrenebilir ve etkili çözümlerimiz konusunda bilgiler alabilirsiniz. 

Pimaş Tıkanıklığı Açma başlıklı bilgilendirmemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

2 yorum yapıldı “Evde Su Kaçağı Nasıl Bulunur?”

  1. Benim oturduğum dairede fayansların arasında ara ara su oluyordu. İlk başlarda pek fazla değildi. Son zamanlarda şu çoğalma ya başladı ve alt komşudan şikayet geldi sizden bize su damlıyor diye. Bir akrabamızın tavsiyesiyle metro tesisatı çağırdık. Tesisata baktılar, temiz su tesisatında bir şey yok dediler. Pis su borularına da baktılar ve onlarda da bir şey yok dediler. Çamaşır makinasının temiz su giriş hortumu delinmiş, ordan duvarın içine su sızıyormuş. Problemin kaynağını bulup çözdükleri için metro tesisata teşekkürler.

    1. Hüseyin bey, sorunun çözülmüş olmasına çok sevindik. Yaptığımız çalışmayı zahmet verip yorumladığınız için bizler teşekkür ederiz. Ayrıca bizleri tercih ettiğiniz içinde çok teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now ButtonHemen Ara | Metro Tesisat
WhatsApp chat