Kırmadan Su Kaçağı Bulma


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u7160564/metrotesisat.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
kirmadan-su-kacagi-bulmaTeknoloji ilerledikçe yaşanan gelişmelerden bir tanesi de kırmadan su kaçağı bulma yöntemidir. Su kaçağının olduğu yer tam olarak bilinmediğinden duvarların, fayansların kırılarak yapıldığı uygulamalara artık rastlanmamaktadır. Gelişen sistemler ve araç gereçler bu alanda da bize yardımcı olmakta ve kırmadan su kaçağı bulma yöntemleri içinde çok önemli bir yer tutmaktadır. Bu alanda kamera sistemlerinden ses sistemlerine kadar birçok yöntemin kullanılmasına olanak sağlanmaktadır. Her alanda olduğu gibi tesisat alanında da bazı iyi firmalar teknolojiye ayak uydurup teknolojinin bu nimetlerinden faydalanma yolunu seçmişlerdir. Su kaçakları tüm bu ilerlemelere rağmen günümüz şartlarında meydana gelmeye devam etmektedir. Ama artık firmamız kırmadan su kaçağı bulma işlemlerini yapabilecek araç gereçlere sahiptir. Uzman tesisatçı kadromuz ve donanımlı alt yapımız sayesinde sizlere daha hızlı ve kaliteli tesisat hizmetleri veriyoruz. Binalarda su kaçağı belirtileri nelerdir? Su sızıntısı sorununun etkili bir çözümü var mı? Su kaçağı olan tesisatın tamamen açılıp değişmesi mi gerekir? Kırmadan su kaçağı bulma ve kırmadan su kaçağı tamiri mümkün mü?  Bu soruları size cevaplamaya çalışalım. Ve bizim bu konuda size nasıl bir hizmet verdiğimizi anlatalım. Soruların cevabını almaya ve bu işi yapan bir tesisat firması olarak bizi tanımaya ne dersiniz?

Kırmadan Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Uygulama alanında birden fazla kırmadan su kaçağı bulma yöntemi bulunmaktadır. Maddeler halinde bunlara değinebiliriz.
  • Termal kameralar ile su kaçağının olduğu yeri bulabiliriz.
  • Nemölçer makinelerini kullanarak su kaçağını bulabiliriz.
  • Akustik dinleme cihazları kullanarak su kaçağı olan yeri tespit edebiliriz.
  • Kompresör ile borulara hava verip basınç sağlayarak su kaçağının olduğu yeri bulabiliriz.
  • Hava basıncı verdiğimiz gibi su basıncı da vererek su kaçağının olduğu yeri tespit edebiliriz.
  • Pis su kaçaklarını bulabilmek için tel kablolu kamera yöntemini kullanarak su kaçağının olduğu yeri bulabiliriz.
Kullandığımız yöntem ve faydalandığımız teknoloji sayesinde su kaçağı olan su tesisatı sistemini tamamen değiştirme işlemi yerine bölgesel çözümler uygulamaktayız. Kırma teknikleri artık eskide kaldı diyebiliriz, çok büyük bir sorun olmadıkça kırmadan sorunu giderme yöntemlerini kullanmaktayız. Teknoloji bu konuda çok fazla gelişmekte ve hâlâ da gelişim aşamasındadır. Biz de teknolojinin sunmuş olduğu bu kolaylıkları kullanarak müşterilerimizin memnuniyeti için en iyi çözüm yöntemleri ile sorunları gidermeye çalışmaktayız. Kırmadan su kaçağı bulma yöntemleri oldukça fayda sağlarken kırmadan su kaçağı tamir etmek de en çok kullandığımız yöntemlerdendir. Ortam inşaat alanına çevrilmeden ya da yüksek maliyetler olmadan su kaçağı sorunlarını çözmekteyiz.

Su Kaçağı Olduğunu Nasıl Anlarız?

Binalarda bulunan su tesisatında oluşan su kaçağı belirtilerini şu şekilde sıralayabiliriz. Kullandığınız su miktarı değişmezken su faturasının önceki dönemlere göre artış göstermesi binaya gelen temiz su tesisatında su kaçağı olduğunun bir belirtisidir. Binanın zemininde oluşan bölgesel nemlenme ve küf oluşumu da yine su kaçağı belirtisidir. Bu nemlenme ve küf, su kaçağının bulunduğu yere göre duvarda da olabilir tavanda da olabilir. Su giderlerinin eskisi kadar hızlı su tahliyesi yapmaması da yine bir su kaçağının belirtisi olabilir. Bu durumda da tıkanma sonucu borularda patlak veya yırtılmalar oluşma ihtimali yüksektir. Önemsenmeyen su sızıntısı sonucu zamanla binalarda çürüme ve yıpranma meydana gelebilir. Bunun dışında ev içinde oluşan nem ve küf ise solunum yolu rahatsızlıklarına yol açabilir. Bir de faturalarınıza yansıyan fark ile maddi zararı oluşmaktadır. Bu sorunları yaşamamak için güvenilir ve işini belli bir disiplin ve titiz bir çalışma anlayışı içinde yapan tesisatçı firmamızla iletişime geçip destek isteyebilirsiniz.

Kırmadan Su Kaçağı Tamiri

Kırmadan su kaçağı tamiri noktasında ise bazı kimyasalların özelliklerinden faydalanmaktayız. Eskiden kullanılan kırma teknikleri günümüzde yok denecek kadar azdır. Son zamanlarda kırma tekniğinin yerini kimyasallar almaktadır. Kimyasal kelimesi geçince bile tedirgin olabilirsiniz fakat rahat olabilirsiniz. Çünkü bu kimyasallar insana ve çevreye hiçbir zarar vermeden sadece kaçağın bulunduğu noktaya etki ederek tamiratı gerçekleştirip kaçak olan noktanın tamirini sağlamaktadır. Su tesisatında doğru bir şekilde uygulandığında tesisattaki patlakların kapanmasını sağlar. Tabi ki de bu işlemin uzman bir kişi tarafından yapılması daha doğru ve etkili bir sonuç meydana getirir. O yüzden kırılmadan tamir gerçekleştirilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçtiğinizde firma çalışanlarımızdan bu yöntemin kullanılmasını isteyebilirsiniz. Sizin isteğiniz doğrultusunda kırmadan su kaçağı tamiri yapan tesisatçılarımız hiçbir yere zarar vermeden, etkili olan bu kimyasalı kullanarak tesisatınızdaki kaçak noktasındaki patlağı kapatabilirler. İlerleyen zamanlarda da tahminimiz kırmadan su kaçağı bulma yöntemleri daha da gelişip değişecek ve kolaylaşacaktır. 

Vidanjör Kanal Açma başlıklı bilgilendirmemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

2 yorum yapıldı “Kırmadan Su Kaçağı Bulma”

  1. Kırmadan su kaçağı bulma çalışmanızdan bahsetmişsiniz fakat bununla ilgili garanti veriyor musunuz? Bulamama gibi bir ihtimal var mı? Bu yöntemle bulamadığınızda kırarak mı çalışma yapmanız gerekecek?

    1. Mert bey, su kaçağı bulma çalışmalarımızı 2006 yılından bu zamana kadar güvenle yapmaktayız. Bir çok su kaçağı çeşidiyle karşılaştık ve cihazlarımız sayesinde noktasal tespitler gerçekleştirdik. Yılların verdiği tecrübeyle birlikte kırarak bulduğumuz su kaçağı olmadığını söyleyebiliriz. Biraz daha açıklık getirmek gerekirse, su kaçağı olan bölgeyi baştan sona kırmadan, sadece tek fayansı açarak su kaçağı bulup onarıyoruz. Bu konuda garanti vermekteyiz. Ayrıca iş bitiminde de müşterilerimizin haklarını koruyan bir sözleşmede yapmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WhatsApp chat