Kırmadan Tıkanıklık Açma


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u7160564/metrotesisat.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
kirmadan-tikaniklik-acmaKırmadan tıkanıklık açma hizmetimiz sayesinde artık tesisatlarınızda oluşan tıkanıklık sorunlarından kolayca kurtulabilirsiniz. Su gitmiyor ve kötü kokular mı çıkıyor? Tesisatçı çağırdınız ve kırmak mı gerekir dedi? Sakın kırdırmayın! Artık kırmadan tıkanıklık açma yolları var.

Kırmadan Pimaş Açma

Kırmadan pimaş açma çalışmalarında pimaşları banyo ya da mutfağınızı kırıp dökmeden açmak bir uzmanlık işidir. Uzman bir firma tarafından yapılması gerekmektedir. Firmamız bu konuda size yardıma hazırdır. İşinin ehli ustalarımız banyo ya da mutfağınıza herhangi bir hasar vermeden sorununuzu hallederek sizi masraftan kurtarmaktadırlar. Kırmadan pimaş açma işlemleri profesyonelce yapılmaktadır, bizi hemen arayarak hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Kırmadan gider açma işleminin çeşitli aşamaları bulunmaktadır.

Kırmadan Gider Açma

  • Giderdeki tıkanıklığın tam yeri tespit edilir
  • Tıkanıklığa sebebiyet veren cisim anlaşılır
  • En uygun yöntem ile cismin parçalanması sağlanır
  • Giderin tamamen temizlenip temizlenmediği konusunda emin olunur
  • Giderden su gidiyor mu diye kontrol edilir

Kırmadan Boru Tıkanıklığı Açma

Kırmadan boru tıkanıklığı açma hizmetleri artık teknolojik yöntemlerin yardımı ile yapılmakta olup gelenekse yöntemler kullanılmamaktadır. Geleneksel yöntemlerde borudaki tıkanık yeri ve giren cismi tespit edebilmek için boruları kırıp açmak gerekmekteydi. Oysa yeni teknolojilerle herhangi bir yeri kırmaya gerek kalmadan boru içine bir kamera gönderilerek tıkanıklık olan yer ve tıkanıklığa neden olan cisim tespit edilmekte ardından gönderilen robot araçlar ile cisim kırılarak borunun temizlenmesi sağlanmaktadır. Boru tıkanıklığı açılmaz ise boru sızıntı yapmakta ya da bir süre sonra patlamaktadır. Her iki durumda da evinizin pis su ve atıklar ile kirlenme riski bulunmaktadır. Ayrıca bu atıklar içerdikleri tehlikeli mikroplar nedeni ile hastalıklara neden olarak sağlığınızı da tehdit etmektedir. Bunu önlemek için kırmadan kanal açma konusunda uzman firmamızdan yardım alabilirsiniz, sorunuzu en kısa sürede çözmeye adayız.
Tesisatta Tıkanıklık Nedenleri
Tesisat boruları içerisine genellikle bilerek ya da bilmeyerek atılan cisimler nedeni ile oluşmaktadır. Atılan cisim boruda kalarak suyun akışını engellemektedir. Özellikle bez ve sünger gibi suyu çekince şişen cisimler nedeni ile borular daha çok tıkanmaktadır. Ayrıca inşaat atıkları nedeni ile de borular tıkanabilmektedir. Özellikle yeni yapılan inşaatlarda bu soruna sıklıkla rastlanmaktadır. İnşaatın yapımı sırasında boruların içine kaçırılan atıklar daha sonra ev sahiplerine sorun çıkartabilmektedir. Kırmadan  tıkanıklık açma bir uzmanlık işidir, bu konuda firmamıza güvenebilirsiniz. 

Kırmadan Su Kaçağı Tamiri başlıklı bilgilendirmemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WhatsApp chat