Peteklerin Havası Nasıl Alınır?

Peteklerin havası nasıl alınır merak edenler için faydalı bir bilgilendirme yapmak istiyoruz. Peteğin altı ısınmıyor ise veya peteklerinizden performans alamamaya başladıysanız petek temizliğinden önce mutlaka peteklerin havasını almak gerekmektedir.

Petek Hava Alma İşleminde Gereken Malzemeler

  • Purjör anahtarı
  • Kısa düz tornavida (Purjör anahtarı yoksa)

Peteklerin Havası Nasıl Alınır?

Peteklerin havasını almak için purjör anahtarı veya kısa düz tornavidayı saat yönünün tam ters yönüne doğru çeviriniz. peteklerin-havasi-nasil-alinir Bunu anahtarı veya tornavidayı yavaş yavaş çevirerek yapmaya özen gösteriniz. Hava gelmeye başlamışsa o zaman probleme doğru müdahalede bulunduğunuzdan emin olabilirsiniz. Hava kalmadığında suyun gelmeye başladığını göreceksiniz, su gelir gelmez tornavidayı saat yönüne doğru çevirerek kapatınız. petek-havasi-nasil-alinir Bu şekilde yapılan pratik bir çalışma sonucunda petek hava alma işlemi yapılmış olur. Peteklerden ilk anda su gelirse hava alma işlemine gerek kalmaz. Böyle bir durumda veya peteklerin havasını almış olmanıza rağmen petekleriniz hâlâ ısınmıyorsa petek temizliği için yaptığımız çalışmalardan mutlaka faydalanmalısınız.

Alüminyum ve Alurad Peteklerin Havasını Almak

Alüminyum veya alurad petekleriniz varsa hava alma işleminde kombiniz çalışır durumda olmalıdır ve sıcak su akana kadar peteklerin havalarını almak gerekebilir. 

Tıkalı Kanal Açma başlıklı bilgilendirmemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now ButtonHemen Ara | Metro Tesisat
WhatsApp chat