Pimaş Nedir?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u7160564/metrotesisat.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
pimas-nedirBu blog paylaşımımızda merak edilen pimaş nedir ve pimaş borular neden tıkanır sorularının cevaplarını kısaca vermeye çalışacağız.

Pimaş; tuvalet, banyo, mutfak ve bataryalardan, kanalizasyon hattına giden borulardır.

PVC malzemesi ile üretime girerler.

Pimaş borular çok fazla tıkanırlar ve bunun birden fazla sebebi olabilmektedir.

Pimaş Borular Neden Tıkanır?

Pimaş boruları daha çok hatalı kullanım sonucunda tıkanmaktadır. Pimaş giderlerine gönderilen bazı cisimlerin, belli bir zaman sonucunda üst üste binmesiyle tıkanık oluşur ve su giderden geçmez. Bunun dışında en çok meydana gelen pimaş tıkanıklığı nedenlerinden biride, inşaat yapımında kullanılan malzemelerin giderlere atılması ile pimaş hattına birikme olması ve suyun akışına engel olmasıdır. Bunlar gibi durumlar pimaşlarda oluşan tıkanıklıkların en çok rastlanan nedenlerindendir.

Pimaş Açma Çalışmalarında Teknoloji ve Tecrübenin Önemi

Önceleri tıkanan pimaş borularını açmak için bazı kırma işlemleri gerçekleştirilmekteydi. Şimdileri ise sürekli yenilenen teknolojinin tesisat sektörüne kattıkları ile pimaş tıkanıklıkları kırmadan giderilmektedir. Tıkalı olan pimaşların açılması veya temizlenmesi görüntülü kamera sistemleri ve özel robot cihazlar kullanılarak kırmaya neden verilmeden hızlı ve kalite şekilde yapılmaktadır. Pimaş açma çalışmalarında bu iş için özel olan cihazların tecrübeli ellerce kullanılıyor olması çok önemli bir durumdur. 

Tıkalı Tuvalet Açma başlıklı bilgilendirmemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WhatsApp chat