Su Kaçağı Tamiri


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u7160564/metrotesisat.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
su-kacagi-tamiriSu kaçağı tamiri için öncelikli olarak su kaçağı tespitinin doğru olarak yapılması gerekmektedir. Su kaçağı evlerde veya iş yerlerindeki su tesisatlarında eskimiş, deforme olmuş veya delinmiş borulardan suyun sızması sonucu ortaya çıkan bir tesisat sorunudur. Su kaçağı tespiti firmamız tarafından aşama aşama yapılmaktadır. Elektronik cihazlar ile su kaçağı tespiti yapan firmamızın uzman tesisatçıları evinize veya iş yerinize geldiğinde ilk olarak su kaçağı olan bölgeyi tahmin eder ve orada gerekli olan cihazlı çalışmaları yaparlar. Öncelikle olarak su kaçağı temiz su tesisatında mı yoksa pis su tesisatında mı olup olmadığını belirlenir. Su kaçağı temiz su tesisatına bağlı pimaşlarda ise, tesisatınıza uyguladığımız kaçak testi sonucu su kaçağının sıcak su tesisatında veya soğuk su tesisatında olup olmadığını görürüz. İkinci aşamada ise ultrasonik ses dinleme cihazları ve nem ölçer termal kameralar ile su kaçağını noktasal olarak tespit eder ve lokal olarak o bölgeye ulaşırız. Su kaçağı eğer pis su tesisatına bağlı pimaş borularındaysa, kameralı cihazlar ile pis su tesisat sistemini endoskopik olarak görmüş oluruz ve su kaçağı olan yeri belirleriz. Sonrasında su kaçağı tamiri için gerekli hazırlıklar yapılmaktadır.

Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Başarılı bir su kaçağı tespitinden sonra su kaçağı tamiri aşamasına gelinir. Kırmadan su kaçağı tamiri için aşağıdaki işlemler sırasıyla uygulanmaktadır.
  • Su kaçağı olan bölge açılır
  • Kaçağın olduğu pimaş boru çıkarılır
  • Pimaşın yapısına bakılır
  • Uygun olan pimaş boru ayarlanır
  • Yeni pimaş boru en iyi şekilde aynı yere monte edilir
  • Kaçak olan bölge güzel bir şekilde kapatılır.

Su Kaçağı Tespiti ve Su Kaçağı Tamiri için Tüm Bu Yeni Yöntemler Neden Kullanılır?

Su kaçağı tespiti ve su kaçağı tamiri için öncelikle tüm bu yöntemlerin kullanılmasının tek bir amacı vardır. Eski demode yöntemlerdeki gibi deneme yanılmalarla evinizin veya iş yerinizin kırılıp dökülmesini ve su kaçağı onarım işlemlerini en az hasarla atlatmanızı sağlamaktır. Su kaçağı onarımı için uzman kişilerden oluşan bir ekibe ihtiyaç vardır ve her şeyden önce yeterince bilgili olmayan kişilerin ellerinde en iyi cihazlar olsa dahi bu işi gerektiği şekilde yapamayacaklardır. Bu noktada da tesisatlarda birçok sorun yaşanabilmektedir. Firmamız bu işi yapan birçok firmadan bir adım ileri gitmektedir. Çünkü firmamız;
  • Arkasında uzman bir ekibe
  • Son derece ileri teknolojiye sahip cihazlara
  • Müşteri memnuniyetini her şeyden önce sayan bir yapıya
  • Güleryüzlü bir hizmet anlayışına sahiptir.
Tüm bunlar bizi yapmakta olduğumuz işi en iyi ve en hızlı şekilde yapıp çözüme ulaşmamızı sağlar. Bu sebeple, su kaçağı tamiri için tüm sorunlara en iyi şekilde yanıt vermek için hazırız. 

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır? başlıklı bilgilendirmemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WhatsApp chat