Su Sızıntısı Nasıl Bulunur?

su-sizintisi-nasil-bulunurSu sızıntısı nasıl bulunur sorusuna cevap arıyorsanız bu paylaşımımızda gerekli tüm yanıtlara ulaşacaksınız. Duvarların içinde yer alan su borularında oluşan sızıntılarını bulmak için bazı yöntemler vardır. Bu su sızıntısı bulma işlemleri geçmişte ilkel yöntemler kullanılarak duvarların kırılması ile yapılmaya çalışılıyor ve bu durum hem maliyetli olması, hem zaman alması, hem de temiz bir çalışma olmaması bakımından oldukça zahmet gerektiriyordu. Su tesisatınızda bulunan boruların çatlaması ya da bu boruların tesisatın döşenmesi sırasında sağlam oturtulmaması gibi sebeplerle görülen sızıntılar duvarlarınızda su damlacıkları ve su lekeleri olarak gün yüzüne çıkabilmektedir. Bu sızıntılar görüntü olarak rahatsız edici olduğu gibi aynı zamanda binaların iç iskeletine de zarar verebilmektedir. Su sızıntısı nasıl bulunur sorusu bir an önce çözülmesi gereken bir soru ve sorundur ve bu sorunun çözümü için mutlaka ileri teknolojilerden faydalanan, konusunda uzman ve deneyimli firmalardan hizmet almanız, maliyet, zaman ve temiz bir çalışma açısından çok önemlidir.

Kırmadan Su Sızıntısı Nasıl Bulunur?

Kırmadan su sızıntısı nasıl bulunur sorusuna maddeler halinde yanıtlar verelim. Günümüzde su sızıntısı kolay ve hızlı olarak bulunabilmektedir. Bu su sızıntılarını bulmak için çeşitli yöntemler kullanılır. Bu yöntemlerden firmamız tarafından en sık kullanılanları;
  • Su sızıntısı seslerini akustik olarak dinlemeye yardımcı cihazlar ile bulma yöntemi
  • Kameralı cihazlarla görüntüleme yöntemi kullanarak sızıntı bulma yöntemi
Bu işlemler gerçekleştirilirken duvarlarınızın kırılıp dökülmesine gerek yoktur. Su sızıntısı nasıl bulunur sorunuza cevap ararken akustik ses dinleme ve görüntüleme imkânı sunan bu cihazların mutlaka uzman ve deneyimli kişiler tarafından kullanılması gerektiğini unutmamalısınız. Bu cihazları kullanmayan bir tesisatçının su sızıntısı nasıl bulunur sorusuna ilkel yöntemler kullanarak evinizin ya da iş yerinizin duvarlarını kırarak gibi bir yanıt vermesi kaçınılmazdır.

Su Sızıntısı Bulma Alanında Uzman Tesisat Firmasıyız

Uzun yıllara dayanan tecrübeleri ve işinde uzman çalışanlarıyla firmamız, su sızıntısı nasıl bulunur sorusunu aklınıza getiren sorunları ileri teknoloji akustik ses dinleme ve kameralı görüntüleme cihazlarıyla çözüme kavuşturarak bu konuda sizlere önemli avantajlar sunar. Su sızıntıları nedeniyle hem görüntü kirliliği yaratan hem de duvarlarınızın zarar görmesine neden olan bu tesisat sorununun varlığını anlamak için sadece duvarınız da su damlacıkları ya da sızıntılar görmeniz yeterli olmaz. Duvarlarınızda bir anormallik olmasa bile su faturalarınız olması gerekenden fazla geliyorsa tüm su vanalarını kapatarak su saatini gözlemleyebilirsiniz. Su saati üzerinde ki sayaç vanalar kapalı olduğu halde bile hareket etmeye devam ediyorsa su sızıntısı ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. 

Mekanik Tesisat Nedir? başlıklı bilgilendirmemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now ButtonHemen Ara | Metro Tesisat
WhatsApp chat