Su Sızıntısı


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u7160564/metrotesisat.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
su-sizintisiSu sızıntısı banyo, tuvalet, lavabo gibi alanlarda su tesisatında oluşan kırılma, çatlama gibi veya alt yapının zamanında doğru bir işçilik ile yapılmamasından dolayı ileri ki süreçte bu gibi sorunlardan dolayı meydana gelmektedir. Problemin nereden kaynaklandığını bulmak çok zor ve zahmetli bir süreç gerektirir. Geçmiş dönemlerde tesisat ile ilgilenen ustaların elinde yeterli oranda alet bulunmadığı için su sızıntısı sorununun kaynağını öğrenebilmek adına su tesisatını komple kırmak durumunda kalıyorlar veya değiştirme işlemi yapıyorlardı. Fakat zaman geçtikçe teknoloji ilerledi ve tesisat alanında da değişimlere gidildi. Son sistem teknolojik cihazların ortaya çıkması ile birlikte hızlı bir süreç ortaya çıktı ve su kaçaklarının nedenini bulmak maddi açıdan ekonomik hâle gelirken kırılma ve büyük tadilat işlemlerine de son verildi.

Su Sızıntısı Problemlerine Neden Olan Etkenler

Su sızıntısı gibi tesisat problemlerinin ortaya çıkmasına neden olan belli başlı etkenler yer almaktadır. Bu etkenleri genel olarak sıralamak gerekirse:
 • Alt yapı çalışmalarındaki işçilik yetersizliği
 • Alt yapı çalışmalarında kullanılan kalitesiz malzeme
 • Su tesisatının yanlış yerleştirilmesi
 • Banyo, lavabo, tuvalet giderlerinden giden yırtıcı, delici maddeler
 • Su tesisatının tıkanıklığı uğraması
Tüm bunların dışında su sızıntısı malzemelerin amacına uygun olmayışı ya da kalitesiz oluşundan da kaynaklanabilir, bağlantı yerlerinin yeteri kadar sıkı bağlanmaması sonucu olabilir. Bunların yanında iyi bir malzeme kullanılsa bile özellikle gider borularında tıkanmalar sonucu küçük patlaklar ya da sızıntılar olabilir. Lavabodan giden bazı maddeler borulara zarar verebilir ki bu da kullanım hatası demektir. Malzemelerde yıpranmalar ve hasarlar olması, conta gibi sıkıştırıcı elemanların zamanla aşınması da söz konusu olabilir. Tesisatın doğru ve eksiksiz bir şekilde döşenmesi kadar doğru kullanımı ve bakımı da önemlidir. Bunu kesinlikle unutmamak gerekir. Bu gibi sıkıntılar su kaçağı problemlerinin yaşanmasına neden olmaktadır. Yukarıda yer alan sıkıntıların meydana gelmemesi için günümüzde yeni yapılmaya başlanan inşaatlarda kullanılan malzeme içeriğine dikkat edilmeli ve işçilik konusunda alanında uzmanlaşmış kişiler ile çalışma yapılmalıdır. Aynı zamanda bu noktalara dikkat edildiği takdirde maddi açıdan da sıkıntıya düşmez ve su tesisatınız da uzun süre herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

Su Sızıntısı Sorunlarında Tercih Edilen Çözüm Noktasıyız

Bünyemizde yer alan uzman ekibimiz ve deneyimli personelimiz sayesinde su sızıntısı gibi sorunlarda kolaylıkla tespit yapıp, hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz. Bunun yanı sıra firmamızın sağlamış olduğu kolaylıklar ve bünyemizde yer alan avantajlar sayesinde müşterilerimizi memnun etmek için her türlü sisteme başvurarak tesisat sektöründe çıtamızı git gide yükseltmeye çalışmaktayız. Siz de duvarlarınızda, zeminde veya tavanda kaçak sıkıntısı yaşıyorsanız, nemlilik hissediyorsanız bir an önce önlem almak ve su sızıntısı gibi durumlara neden olan etkenlerin önüne geçmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gizli Su Sızıntısı Nasıl Anlaşılır?

Aşağıdaki durumlar baş göstermeye başladıysa gizli su sızıntısı olduğunu anlayabilirsiniz?
 • Vanaların tümü kapalı olması rağmen su saati dönüyorsa,
 • Duvarda sıvalar dökme yapıyor ise,
 • Rutubet kokusu varsa,
 • Su faturası beklenenden daha yüksek geliyor ise,
 • Kombi göstergesindeki su barı seviyesi sıklıkla düşüyor ise,
 • Parkelerde kabarmalar fark ettiyseniz.
Genel Anlamda Su Kaçağı ve Çözümü
Önceden yapılmış bir tesisatta su kaçağı olması büyük sıkıntılara yol açabilir. Su sızıntısı borularda oluşan hasarlardan meydana gelebileceği gibi gereken özeni göstermeyerek yapılan tesisat işçiliklerinde ya da proje çiziminde detayın önemsenmeyişiyle de olabilir. Tabi kalitesiz malzeme kullanımı ile kısa sürede yıpranma ve sızıntıların olabileceği gibi doğru işçilik ve doğru malzeme kullanılsa dahi uzun süre sonra su sızıntısı gibi kaçak sorunlarıyla karşılaşılabilmektedir. Tabi açıkta olan kaçak, patlak veya boru yırtılmalarını tamir etmek, yer altında bulunan altyapı tesisatlarında oluşacak sorunların onarımına göre oldukça rahat yapılmaktadır. Bu tür sıkıntıların olması ise eskiden tekrar yeni bir tesisat sistemi kurmayı gerektirmekteydi. Zamanla bu işlemlerin yerini teknolojik aletler almaya başladı. Nasıl mı? Su kaçağının yerini tespit etmek için kullanılan teknolojik aletler sayesinde su sızıntısının yeri rahat bir şekilde tespit edilmekte ve etkili bir şekilde çözüm odaklı çalışılmakta. Bir nevi suyun hareketini algılayabilecek olan su sızıntısı dedektörü sayesinde su kaçağının olduğu yer bulunabilmektedir. Böylece daha rahat, yeni bir kazı veya kırma işlemi yapılmadan bu sorunun giderilmesini sağlamaktayız.
İşin Uzmanı Metro Tesisat
Öncelikle su sızıntısı gibi yaşadığınız tüm tesisat sorunlarınızı en doğru ve en etkili şekilde çözebilmek adına disiplinli bir şekilde çalışmakta olduğumuzu bilmenizi isteriz. Su kaçağı problemini en kısa sürede çözmek için uzman bir ekip ve işini önemseyen personellerle çalışıyor olmamız ise bizim işlerimizi en doğru şekilde yapıp size en iyi hizmeti sunabilmemiz için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Ayrıca bu gibi sorunları çözebilmek, etkili çözüm yolları bulabilmek ve de uygulayabilmek için özveri ile çalışılması gerekmektedir. Biz disiplinli bir iş ekibi ile değişen sorunlara etkili çözüm bulabilmek adına yenilikleri takip edip sürekli olarak kendimizi geliştirmekte ve size sunduğumuz hizmetleri en üst seviyede tutmayı amaçlamaktayız. Su sızıntısından dolayı problem yaşamamak adına gönül rahatlığıyla bize ulaşabilirsiniz. Böylece var olan su sızıntısını en kısa zamanda tespit edip olması gereken özenle ve titiz bir işçilikle tamir ederek evinizdeki nemden veya binanızdaki rutubet ve ıslaklıktan kurtulmanıza yardımcı olmak için çalışmaktayız. Her sızıntı zeminde olmayabilir. Tavanda su kaçağı olması da söz konusu olabilir. Yine bu tarz sorunların çözümü için de bizimle iletişime geçebilirsiniz. Zeminde ve tavanda oluşan su kaçaklarının en etkili ve de en güvenilir şekilde çözülebilmesi için her zaman yanınızdayız. 

Su Tesisatçısı başlıklı bilgilendirmemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

4 yorum yapıldı “Su Sızıntısı”

 1. Merhaba, evin tavanında su sızıntısı var. Sorun bizdemidir yoksa üst komşudamıdır? Su sızıntı tespitini yaptığınızda aynı gün onarımınıda yapıyor musunuz? Kurumsal bir tesisat firması olduğunuz sitenizden anlaşılıyor. Açıkcası bir tesisat firması için böyle bir site beklemiyordum. Sizi tebrik ederim.

  1. Merhaba Ercan Bey, su sızıntısı tavanda ise büyük bir ihtimalle üst komşunuzun tesisatından kaynaklanıyordur. Firmamız su sızıntılarını tespit ettikten hemen sonra onarımlarını yapmaktadır. Bu konuya çok dikkat ediyoruz ve müşterilerimizin zaman kaybı yaşamamalarına özen gösteriyoruz. Ercan bey sitemizi beğenmiş olmanıza sevindik, bu güzel görüşünüz için çok teşekkür ederiz. İşimizi seviyoruz ve ne kadar değerli bir meslek sahibi olduğumuzunda farkındayız. Bu yüzdende işimizdeki her şeyin en iyi şekilde olmasına dikkat ediyoruz. Dilerseniz su sızıntısı bulma çalışmasını hemen yapalım, bizlere iletişim numaralarımızdan 7/24 ulaşabilirsiniz.

 2. Su sızıntısı ile ilgili tesisat problemi olan yeri çok kısa bir sürede bularak onardığınız için teşekkür ederim. Facebook reklamınızda bahsettiğiniz gibi gerçekten artık ailemizin tesisatçısı oldunuz. Başarılarınızın devamını dilerim.

  1. Selvi hanım, sorununuzu çözebildiğimiz için bizler çok memnunuz. Güzel dilekleriniz ve zahmet edip yorumda bulunduğunuz için çok teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WhatsApp chat