Tıkalı Kanal Açma


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u7160564/metrotesisat.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
tikali-kanal-acmaTıkalı kanal açma işlemleri nasıl yapılır kısaca bahsetmek istiyoruz. Kanalların içine kaçan cisimler yüzünden tıkanması bir çok kişinin sıklıkla yaşadığı bir sorundur. Banyo ve mutfaklarda daha çok yaşanan bu soruna yağmur kanallarında da rastlamak mümkün olmaktadır. Çatılarda bulunan kuş tüyü, pislikler, yaprak ve benzeri cisimler yağmurla birlikte oluklardan yağmur kanallarına gider ve kanalların tıkanmasına neden olur. Bu kanalların bir süre açılmaması halinde yağmur olukları tıkanır ve tesisat sorunlarının ortaya çıkar. Aynı durum banyo ve mutfaklarımızda tıkanan kanallar içinde geçerlidir. Bu kanalların tıkanması nedeniyle de su akışı sağlanamaz hale gelir ve pis su borularda birikir. Bu hem oluşan pis koku hem de sağlığa etkileri nedeni ile dayanılamaz bir duruma gelir. Kırmadan tıkalı kanal açma burada son derece önemli duruma gelmektedir.

Tıkalı Kanal Açma İşlemleri

Tıkalı kanal açma işlemleri artık son derece modern bir şekilde firmamız tarafından kırmadan yapılmaktadır. Akıllı görüntüleme sistemleri ile kameralar kanala gönderilerek kanalın tıkanmasının gerçek nedeni tespit edilmekte ve ardından tıkalı kanalı açmak için en uygun çözüm uygulanmaktadır. Kanalda tespit edilen cisim, kanal açma cihazımız yardımı ile içindeki makaralar sayesinde ya dışarı çekilerek çıkarılmakta ya da yine aynı alet kullanılarak kırılmakta ve su verilerek kanalın temizlenmesi sağlanmaktadır. Tüm bu işlemler yapılırken evimizde herhangi bir kırma dökme işlemi yapılmaması son derece önemlidir. Kırmadan kanal açma çalışmamız sayesinde az masrafla sorundan kurtulmuş olursunuz.

Kırmadan Tıkalı Kanal Açma Aşamaları

  • Kanaldaki tıkanıklığın yeri tam olarak tespit edilir
  • Kanaldaki cismin ne olduğu kesin olarak anlaşılır
  • Cisim tamamen parçalanır
  • Kanal temizlenme işlemi yapılır
  • Kanalın çalışıp çalışmadığı kontrol edilir
Tıkalı kanal açma işleminin bu işte uzman kişiler veya kurumlar  tarafından yapılması son derece önemlidir. Bazen banyo ya da mutfağınızda ortaya çıkan kanal tıkanıklıklarını basit yöntemlerle kendimiz gidermeye çalışsanız da, en doğrusu bu alanda tecrübe sahibi olanlara danışmaktır. Her ne kadar herkes kendince çözüm üretmeye çalışsa da bunlar ne yazık ki geçici çözümler olmaktan öteye gidememektedir. Firmamız bu işi profesyonelce yapmakta ve kanalda oluşan sorunlarınıza çözüm bulmaktadır. Kırmadan kanal açma işinde teknolojik imkânlardan yararlanan uzmanlarımız kısa zamanda kanaldaki sorunu tespit etmekte ve ona uygun çözümleri sunmaktadırlar. Kanal içindeki cismin yeri bile çözümü etkileyebilmektedir. Sorunun uzman kişilerce yapılması gerekliliğinin bir başka nedeni ise bu işin sağlık için son derece önemli olmasıdır. Tıkalı kanal açma işinde son derece başarılı olan firmamız bu sorunu sizin için kısa sürede çözmektedir. 

Petek Temizleme başlıklı bilgilendirmemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WhatsApp chat