Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır? Lavabo Açma Yöntemleri

tikali-lavabo-nasil-acilirİnsanların tüketimine bağlı olarak ve yanlış lavabo kullanımı ile zamanla lavabolarda tıkanıklıklar meydana geliyor. Bu yazımızda tıkalı lavabo nasıl açılır sorusuna açıklama getirmek istiyoruz. Öncelikle dikkat edilmesi gereken husus bir lavabo tıkanmadan önce alınması gereken önlemlerdir. Lavabo tıkanıklığının önüne geçmek için alınması gereken önlemleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Önlenir?

  • Lavabolara çay tortusu dökülmemelidir
  • Yağlı bulaşıkları yıkadıktan sonra mutlaka lavaboya sıcak su dökülmelidir
  • Pirinç, bulgur gibi küçük yiyecek atıklarının lavabo borusuna gitmesi önlenmelidir
  • Arada sırada su doldurup pompalanmalıdır
  • Yemek yapmak için soyulan sebze kabukları kesinlikle lavaboda bırakılmamalıdır
Tıkalı lavabo nasıl açılır sorusuna cevaben pek çok farklı yöntem karşımıza çıkmaktadır. Bu yöntemleri profesyonel yöntemler ve kimyasal yöntemler olmak üzere 2’ye ayırmak mümkündür. Tıkanıklıkları açmak için tecrübesi veya zamanı olmayan kişiler genelde kimyasal yöntemleri tercih ederken, bu konuda uzman desteği almak isteyenler profesyonel yöntemleri tercih etmektedirler.

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Uzman Desteğiyle Alınan Profesyonel Yöntemlerle Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

Firmamız bu konuda teknolojik alt yapısıyla hizmet vermektedir. Bünyemizdeki çalışan tecrübeli tesisatçılarımız tıkalı lavabo açmak için özel robot cihazlar kullanmaktadırlar. Öncelikli olarak kameralı görüntüleme sağlayan cihazları lavabo giderine gönderirler. Lavabo giderindeki tıkanıklığın ne türde olduğu bu şekilde tam olarak anlaşıldıktan sonra tıkalı lavabo açmak için kullanılan ve özel tellere sahip olan cihazı gidere göndermeye başlarlar. Tıkanıklığın durumuna göre farklı şekillerde kullanılan bu cihaz parçalama, itme veya çekme sistemleriyle en iyi ve en etkili şekilde uzman tesisatçılarımız sayesinden kullanılarak garantili bir şekilde tıkalı lavabo açılmış olur. Tüm bu çalışmalar firmamız tarafından hızlı ve kaliteli olarak yapılırken aynı zamanda kırma dökme işlemleri olmadığından müşteri memnuniyeti de en iyi şekilde sağlanmış olur.
Kimyasal Yöntemlerle Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?
Kimyasal yöntemler tıkalı lavabo açmak için hızlı yöntemler olmakla birlikte hem sizin hem diğer aile bireylerinin sağlıkları için tehdit oluşturmaktadır. Bu yüzdende çok dikkatli kullanılmalıdır. Çok basit ve küçük tıkanıklıklarda tercih edilmelidir. Üstelik lavabolara dökülen bu kimyasallar sık kullanıldıklarında zamanla lavabo giderlerinde aşınma meydana getirdiği için uzmanlar tarafından da önerilmeyen bir yöntemdir. Öncelikli olarak bir kaba su alınır ve kaynatılır, sonrasında kimyasal lavabo giderine dökülür. Kaynayan su üzerine ilave edilir. 2-3 dakika sonra soğuk su dökülür. Basit bir anlatımla bu şekilde ifade edebilir. Fakat her şeye rağmen kullanım kılavuzunu okumadan kesinlikle kullanmaya kalkışmayınız ve solumayınız. Tıkalı lavabo nasıl açılır merak edenler ve firmamızdan bu konuda destek almak için bizlere dilediğiniz an ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WhatsApp chat