Tıkanan Lavabo Nasıl Açılır?

Modern toplum içinde yaşayan her bireyin muhakkak yaşadığı sorunlar arasında olan lavabo giderlerinin tıkanması, akıllara tıkanan lavabo nasıl açılır sorusunu getirmiştir mutlaka. Çünkü yaşadığımız hayatta yemek yaparken, bir şeyleri yıkarken yada bunlar gibi bir çok şeyle uğraşırken sürekli lavabolarla haşır neşir oluruz. Lavabolar yapıları ve kullanım durumlarıyla tıkanmaya çok müsaitlerdir. Düşünsenize bir borudan sürekli su ve içinde bir şeyler geçiyor. O suyla yıkanan materyallerle birlikte küçük parçalarda lavaboya gidiyor ve borunun içinde kenarlara takılarak sürekli birikiyor. Biriken maddelerde çok çeşitli şeyler olabilmektedir. Bunlar:
  • Yemek artıkları
  • Ufak tefek plastikler
  • Çay
Biriktikçe daha fazla benzer madde bir araya geliyor ve sonunda lavabo giderinden daha az su gitmeye başlıyor. İşte tam olarak bu noktada tıkanan lavabo nasıl açılır soruları akıllara gelmektedir. Bu tıkanıklığı gidermenin onlarca çeşit yolu olduğu muhakkaktır. Fakat bilinçsizce yapılan denemeler sizleri içinden su geçmeyen bir giderden çok daha büyük sorunlarla baş başa bırakabilir. Çünkü kimi yöntemler su borusunu tahrip eder ve daha sonrasında boruyu değiştirmeye gerek duyulabilir. Tıkanan su yoluna yakıcı maddeler dökülmesi (kimi asitler gibi) bu sorunu çözebilir. Fakat tıkanan lavabonun nasıl açıldığını bilmeyen birisi oraya çok daha yoğun bir asit dökebilir ve borunun sağlam kalan kısımlarını daha çok eritebilir. Bu erimeyle birlikte boruyu değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Eğer borunun duvarın dışında kalan tarafı hasar görmüşse işiniz nispeten daha kolaydır tabiki.

Kırmadan Tıkanan Lavabo Nasıl Açılır?

Eğer eski yöntemleri kullanmaya devam eden bir tesisatçı çağırdıysanız işiniz zor demektir. Çünkü eski yöntemlerde kırmadan tıkanan lavaboyu açmak neredeyse imkânsızdır. Firmamız bu konuda teknolojik alt yapısını sürekli olarak kullanmakta ve her zaman yenilikleri takip etmektedir. Kırmadan tıkanan lavabo nasıl açılır merak ediyorsanız firmamız şu şekilde açmaktadır: Öncelikli olarak tıkanan lavabo içine kameralı sert kablolar gönderilir. Tıkanıklık olan bölgedeki durum görüntülenir. Sonrasında özel olarak firmamız tarafından kullanılan robot cihazın tel mekanizmaları lavabo giderine gönderilir. Bu cihaz yapısı itibariyle bölgedeki tıkanıklığı parçalayarak, iterek veya giderden çekerek işlevini yerine getirir. Sonuç itibariyle tıkanan lavabo bu şekilde firmamız tarafından kırmadan, masrafsız bir şekilde açılmaktadır. Sizde hem bu lavabo tıkanıklığından kurtulmak için hem de kırmadan tıkanan lavabo nasıl açılır merak ediyorsanız, bizlere telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WhatsApp chat