Tuvalet Tıkanıklığı


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u7160564/metrotesisat.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
tuvalet-tikanikligiTuvaletler genel anlamda çok tıkanan yerlerden değildir. Fakat hemen hemen herkesin başına gelen tuvalet tıkanıklığı, genel anlamda tuvalet kâğıtlarının tuvalet giderine atılması sonucunda ortaya çıkar. Yanlış kullanım sonucu tuvalet kâğıtlarının tesisat borularının eklem noktalarına takılıp zamanla o bölgede birikerek atıkların geçemeyip tıkanıklığa sebep olması ile pis suyun geri gelmesine veya gitmemesine neden olur. Aynı zamanda zaman zaman atılmaması gereken cisimlerin de tuvalete atılması bu tıkanıklığa sebebiyet vermektedir.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvalet tıkanıklığı tıkanıklıklar arasında en can sıkıcı olanıdır diyebiliriz. Aslında tıkanıklığın her türlüsü hayatımızı zorlamaya yetecek bir durumdur. Peki tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır? Kimyasal açıcılarla bu sorunu çözebilir miyiz? Tesisatı kırmak mı gerekiyor? Şimdi bu tarz sorulara bir uzman görüşüyle cevaplar vermeye çalışacağız. Eskiden olsa büyük ihtimalle çözüm olarak tesisatınızın sökülmesi gerekirdi. Yada bir sürü tıkanıklık açıcı kimyasallar dökülür. Tel vb. gibi sert cisimler borulara sokulup çoğu kez de daha çok zarar verilirdi. Ya da nadiren de olsa kısa süreli çözüme ulaşırdınız ve bir süre sonra yine aynı sorunla karşılaşırdınız. Buda sonunda banyonuzun kırılıp dökülmesi anlamına gelirdi. Ama araştırmalarımızdan sonra öğrendik ki özel robot cihazlarla artık kırıp dökmeden tuvalet tıkanıklığı açma işlemini yaptırabiliyorsunuz. Tabi ki bunu kendi başınıza yapmanız kesinlikle mümkün değil. Bu cihazlar ve gerekli tecrübe firmamızda bulunmaktadır.

Kırmadan Tuvalet Nasıl Açılır?

Kırmadan tuvalet açma noktasında firmamızın kullandığı yöntem ve çalışmalar aşağıdadır:
  • İlk olarak tuvalet tıkanıklığına neden olan bölge kameralı cihazlarla belirlenir ve tıkanıklığın durumu, boyutu belirlenmiş olur. (Bunu yapmanın nedeni ise gerekli olan kırmadan tuvalet açma yöntemini uygulamak veya ne kadar çelik telli yay gerektiğini saptamaktır.)
  • Robot cihazlara bağlı olan çelik tel yay, boruların içine gönderilerek kırmadan tuvalet tıkanıklığı açma işlemi yapılır. (Bu işlem itme, çekme veya parçalama şeklinde olabilir. Önceki aşamada yapılan çalışma bu tekniklerden doğru olanını kullanmak amacıyla yapılmaktadır.)
  • Son olarak da tuvalet açma işleminde kameralı robot cihazlar yardımı ile boruların içinde bir şey kalıp kalmadığı denetlenir. Bu sayede ana kanal noktasına kadar kamera ile kontroller yapılarak sorunun çözümlenme işlemi son bulmuş olur.
Sizlerde tuvalet tıkanıklığı sorunuyla karşı karşıya kaldıysanız kırmadan tuvalet tıkanıklığı açma hizmetlerini garantili ve sözleşmeli olarak veren profesyonel tesisat firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

İstanbul Su Kaçağı Bulma başlıklı bilgilendirmemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WhatsApp chat